Teknolojinin hızla gelişmesi ve pazarın büyümesine paralel olarak, Fides ürün ve hizmet yelpazesini geliştirmiş, müşterilerinin farklı ihtiyaçlarına gereken çözümleri getirerek en doğru sistemin ortaya çıkması prensibinden hiçbir zaman vazgeçmemiştir. Fides’in ilk ve öncelikli hedefi orta ve büyük ölçekli kamu kuruluşlarına ve özel sektör firmalarına “zayıf akım” sistemleri olarak tanımlanabilecek anahtar teslim sistemlerin kurulmasıdır.

Üniversite, şantiye, fabrika, hastane, iş merkezi gibi kullanıcı sayısının fazla olduğu yerlerde yiyecek, içecek satışı ve verilen hizmet gibi bilgilerin otomasyona bağlanması veya kullanım adetlerinin sınırlandırılması için geliştirilen bir sistemdir. Kartlara yüklenen kullanıcı bilgilerine ve kredi miktarlarına göre işlem yapan sistemde tüm işlemler bir veri tabanında toplanmakta ve kampüs içinde işlemleri hatasız olarak hızlandırmaktadır. Entegre olarak çalışan sistemimiz insan bazlı bilgi akışına hizmet etmektedir. Akıllı kartların en yaygın uygulama alanı, birden fazla hizmet biriminin tek çatı altında bulunduğu yapılardır.

Fides olarak bu çalışmalarımızın ötesinde müşterilerimizin özel sorunlarını farklı sistemlerin entegrasyonuyla çözümlemekteyiz. Bu çözümlerin yanı sıra, firmamız, bünyesindeki geniş mühendis kadrosu ile farklı uygulamaları da içeren özel yazılım ve donanım çözümleri hazırlamaktadır.

Geçiş kontrol sistemleri ile oda, bina, kampüs girişleri kullanıcılara haftanın günü, günün saati, acil durum, ziyaretçi gibi kriterlerle sınırlandırılabilir. 1 kapıdan, 1000lerce kapıya; şifreli, kartlı, biometrik ya da hibrid okuyucularla kontrol sağlanır..

Geçiş kontrol sistemlerinde engelleme yarım boy turnike, boy turnikesi, camlı turnike, araç bariyerleri, kilitler ve otomatik kapılarla sağlanır. Kullanıcılar en basit şifreden, parmakizi, yüz tanımlama gibi gelişmiş teknolojilere kadar farklı teknolojilerle kendilerini sisteme tanıtabilir. Mifare, desfire, 125 kHz Manchester, NFC gibi kart teknolojileri ile kimlik kartı şeklindeki elektronik tanımlama kartları kullanılabilir.

20 yılı aşkın geçiş kontrol sistemleri tecrübesi ile Fides müşterilerinin geçiş kontrol sistemleri konusundaki her türlü talebini karşılayacak yetkinlikdedir. Temsilcisi olduğumuz Hirsch ve TDSI’ın, yanı sıra kendi geliştirdiğimiz ve sürekli yenilenen GKS 2000 ile yüzlerce binada, binlerce kapıyı, onbinlerce personeli kontrol etmekteyiz.

Geçiş Kontrol Sistemlerinin içinde değerlendirilen Personel Devam Kontrol, Otopark Kontrol, Yemekhane Kontrol, Ziyaretçi Kontrol ve Ürün Kontrol sistemleri tek tek ya da bütünleşik olarak sunulmaktadır.

Artmakta olan suçlara karşı belki en etkili çözüm, alanların güvenliğinin kameralarla izlenmesi ve kaydedilmesidir. Kısa süre öncesine kadar görüntü alınamaz denilen karanlık ortamlardan, düşük algılama kapasitesine sahip kameralar ve artık ticari olarak da kullanılabilen termal kameralarla detaylı görüntü almak mümkün hale gelmiştir. İleri teknoloji görüntü işleyici cihazlarla kameralardan gelen bilgiyi işlemek, yangın ve hırsız ihbar sistemleriyle eşgüdümlü olarak bina, fabrika ve kampüs otomasyonu kurmak, böylece güvenlik seviyesini arttırmak mümkündür.

Yurt çapında yüzlerce binaya yerleştirilmiş, binlerce kameranın bir merkezden izlenmesi ve kaydedilmesi, görüntü analizi yapılması uygulamaları, Fides, tarafından başarı ile gerçekleştirilmiştir. Yetkin teknik kadro ve geniş bayi altyapımız ile Türkiye’nin her yerinde montaj ve servis hizmeti vermekteyiz.

Fides, kapalı devre kamera sistemlerinde dünyanın en iyi kamera üretici firmalarından Pelco ve Samsung markalarını kullanır. Gittikçe daha çok tercih edilen IP kameralar ile çalışmanın IT teknolojilerine tam hakim olmaktan geçtiğinin bilincinde olarak, bünyesinde Cisco sertifikalı network mühendisleri barındırır.

Birçok işletme için en önemli gider kalemi personel maaşlarıdır. Personel maaşlarının doğru, adil ve hızlı hesaplanması ise ancak güvenilir bir Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS) ile olur.

Fides, kurduğu PDKS’ler ile onlarca işletmede binlerce personelin maaşını hesaplarken, iş barışını korumaya yardımcı olur. 30-40 kişilik işletmelerden, dağınık yapıda çalışan binlerce çalışanı olan mağaza zincirlerine kadar farklı müşterilerinin taleplerine karşılık gelen bir yazılım ile yıllardır memnuniyetle kullanılan ve sürekli geliştirilen PDKS yazılımımız, kartlı geçiş sistemleri ile birlikte planlanır, uygulanır, destek ve bakımı verilir.

Biometrik ya da kartlı okuyucular kullanılarak, bordro programı ile entegre, web tabanlı yazılım ile PDKS sorununuzun çözümü için Fides en doğru adres olacaktır. Fazla ya da eksik mesai, geç giriş ya da erken çıkış, ücretli ya da ücretsiz izinler, aile ve şahsi bilgilerin saklandığı yazılımımız, sadece puantaj hesabından öte, Personel Süreçleri Yönetim Yazılımınız olacaktır.

Kendi geliştirdiğimiz Windows® tabanlı, Türkçe (Yurt dışı uygulamalar için İngilizce versiyonu bulunan) yazılımlarla her türlü otopark işletmesine cevap vermekteyiz. sadece araç plakalarının bilgisayara girildiği basit uygulamalardan, barkod bileti ve RF abone etiketli gelişmiş uygulamalara kadar geniş bir yelpazede hizmet vermekteyiz. Ticari otopark veya özel otopark uygulamalarında en uygun çözümler anahtar teslimi kurulmakta, sarf malzemesi temini tek elden karşılanmaktadır. içinde araç yıkama veya servis hizmeti verilen otoparklar için de çözümlerimiz bulunmaktadır.

Yılların deneyimi ile hazırlanmış sistemimiz otopark işletmelerinin en önemli sorunları arasında yer alan, ekonomik ve hızlı yedek parça temini, kapsamlı analizlere sahip kontrol yazılımı ve ücretlendirme konusunda geniş yapılandırma kapasitesi sayesinde yıllardır birçok işletmeci tarafından beğenilerek kullanılmaktadır.

Site, fabrika, havaalanı, liman ve kampüslerin güvenlik planı sınırlarından başlatılarak, tüm yaşam ve çalışma alanının güvenliği sağlanmış olur. Çevre güvenliği için kullanılabilecek birçok teknolojiden sahanıza ve işinize en uygun olanı seçilmeli ve hassasiyetle uygulanmalıdır.

Fides, 20 yıllık tecrübesi ile, size doğru teknolojiyi seçme konusunda yardımcı olacaktır. İnfrared veya mikrodalga bariyer, tel çit üzeri fiber veya mikrofonik kablo, yer altına döşenen özel kablolar ya da gelişmiş görüntü analizli kamera sistemlerinin biri ya da birlikte kullanımı ile en uygun çevre güvenliği sağlanmış olur.

Çevre güvenliği için kurulan sistemler, sahaya yerleştirilen ilave kameralar, geçiş kontrol sistemleri ve hırsız alarm sistemleri ile desteklenerek kampüsün tam güvenliği sağlanmış olur.

Yangın Algılama Sistemleri bir yapının en temel ve kritik güvenlik unsurudur. Yangın konusundaki, kanuni şartlar bir zorunluluk olarak değil, can ve mal emniyeti için gerekli asgari altyapıyı sağlayan tedbirler olarak ele alınmalıdır. Bu görüşle, yangının sebeb olabileceği felaketlerin bilincinde olan Fides, yangın algılama sistemlerini ciddiyetle ele alır.

Fides, kurduğu yangın alarm sistemlerinde son teknoloji ürünleri, doğru mühendislikle birleştirerek, yapılar için mükemmel konfigürasyonu oluşturur. “İyi” marka kullanılarak imal edilmiş bir sistemin, “doğru” sistem olmayabileceğini bilerek, mühendislik desteği ve saha tecrübesi ile “mükemmel” projeler tesis eder.