Tüm teknolojiler yakınsıyor. Güvenlik Sistemleri, Otomasyon Sistemleri ile; Otomasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ile, Bilişim, Telekomünikasyonla… Fides, bir sistem entegratörü olarak IT konusunda kendisini sürekli güçlendirmesi gerektiğinin bilincinde olarak bir donanım ve yazılım geliştirme şirketi olan POLAR’ı 2004 yılında satın almış IT konusunda çalışmalarına başlamıştır. Polar sayesinde hem ODTÜ Teknokent’de çalışmaya başlamış, hem de IT konusunda 10 yıllık bir birikime sahip olmuştur.

Fides’in genel satışları içinde doğrudan ve otomasyon sistemleri için de dolaylık olarak IT satışları, bunlara paralel olarak çalışmakta olan yetkin IT personeli sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Her türlü IT projenizde Fides’i arayın, mühendislerimizle projenize yardımcı olalım.

Kurum ve Kuruluşlar için çok büyük öneme sahip olan verinin doğru fiziksel ortamda saklanması, bu veriye erişimin güvenliğinin sağlanırken, erişim ve yük performansının garanti edilmesi, kurum ve kuruluşun profesyonelliğinin bir göstergesidir.

Veri Merkezlerinde sunucu ve depolama ünitelerinin seçiminden, elektrik tüketimine; network kapasitesi ihtiyacından, network / fiziki güvenlik unsurlarına kadar birçok farklı alanın özenle dizayn edilmesi gerekir. Yanlış dizayn yüzünden düşük performansa sahip bir veri merkezi kadar, sadece markalı ürünlerin alınması ile, ya da atıl kapasiteden dolayı pahalıya mal olmuş yatırımı da yapmamak gerekir.

Veri merkezinizin dizaynı ve uygulamasında, Fides size her türlü desteği sağlayacaktır. Sadece malzeme temini ya da komple sistem çözüm ortağınız olabiliriz. Fides’in size verebileceği hizmetler şunlardır:

a. Büyük verileriniz için ölçeklenebilir veri merkezleri kurulumu,

b. Uzmanlar tarafından A-Z’ye tasarlanmış sistemler (fiziksel alan planlaması, ısıtma-soğutma ihtiyacı tespiti, enerji tüketim planlaması, vb.)

c. Fiziksel güvenlik çözümleri

i. Biyometrik giriş-çıkış sistemleri

ii. Güvenlik alarm senaryoları( zorla giriş, izinsiz giriş vb.)

iii. Giriş-çıkış senaryoları (çift adam, refakatçi ile giriş, ölü adam senaryosu vb.)

iv. Özel güvenlik kapıları(mantrap, güçlendirilmiş kapılar vb.)

v. Yangın, Sel, deprem gibi felaketlere dayanıklılık

d. Dinamik KGK çözümleri

Fides, geniş alan kablosuz erişim projelerinizde sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyacaktır. Fides’in size verebileceği hizmetler şunlardır:

a. Yüksek kapasiteli ve uzun mesafelerde veri aktarım imkanı (WiMAX – 802.16).

b. Kamera, ses ve datayı yüksek hızlarda 70km mesafeye kadar uzatabilme.

c. Gürültülerden etkilenmeden, sinyal yoğunluğu olan yerlerde güvenli ve stabil erişim sağlama imkanı.

d. Mobil erişim noktalarından merkeze erişim imkanı ( araçlar, petrol istasyonları, gemiler vb.).

e. Kablolamanın zor ve maliyetli olduğu alanlarda stabil ve güvenli erişim ortamı sağlayarak maliyetlerin düşürülmesi.

Kurum ve Kuruluşlarda, ağ altyapısı, tüm operasyonun performansını etkiler. Sadece bilgisayarlar değil, telefon, televizyon gibi konvansiyonel iletişim altyapımız da; CCTV ve kartlı geçiş gibi bina otomasyonu sistemleri de, ağları kullanmaktadır. Bu da ağların iyi tasarımını, ve analizini, kontrol ve bakımını gerektirmektedir. Projenize uygun markalarla Fides, tüm ağ altyapı projelerinizde yanınızda yer alacaktır.

Fides’in size sağlayabileceği hizmetler şunlardır:

a. Her türlü ölçekte kurumsal ağ yapılarının tasarlanması ve anahtar teslim şeklinde kurulması.

b. Farklı birçok akıllı istemin entegre edilmiş ağ kurulumları ( CCTV, Geçiş kontrol, yangın alarm vb. birçok sistemin mevcut ağ yapısındaki sistemlere entegrasyonu veya baştan kurulması)

c. İhtiyaçlara göre özelleştirilmiş özel ağ kurulumları.

PC, Sunucu, Depolama Üniteleri, Yazılımlar, Aktif Ağ Cihazları, IP telefonlar… Tüm kurumsal IT donanım ve yazılım ihtiyaçlarınızı karşılamaktan memnuniyet duyacağız. IT ürünleri alımında sadece kutu satan bir firma değil, marka bağımsız ürün belirlemeye yardımcı olma, ürünlerin kurulumu, hassas ayarlamaları, yerinde desteği verecek bir entegratör arıyorsanız, Fides, talep ettiğiniz kriterleri sağlayacaktır.

Fides, sadece raftaki ürünleri satmanın fark yaratmak için yeterli olmadığının bilincinde olarak müşterilerinin her türlü isteğini karşılayacak yazılımlar geliştirmeyi kurulduğu günden bu güne amaçlamaktadır. İştirakimiz Polar Mühendislik, olarak yazılım konusunda ki yetkinliklerimiz şunlardır:

1. Internet / Intranet uygulamaları

2. Çok prosesli yazılım sistemleri

3. İstemci / sunucu uygulamalar

4. Çok katmanlı (multi-tier) uygulamalar

5. Tasarım ve geliştirmede nesne yönelimli teknikler

6. Veri iletişim protokolleri

7. Yapay zeka ve arama teknikleri

8. Mikro-işlemcili kontrol sistemleri tasarımı ve geliştirimi